Sobota, 23 lutego 2019

Region

Tagi: Górzno Inwestycje Jezioro Górznieńskie Kąpieliska Pojezierze Brodnickie

11 lipca 2014, aktualizowano: 18 lipca 2014

Plaża na wodzie - niewiarygodny projekt pomostu w Górznie!

Fot.: Nadesłana

Paweł Kędzia

To będzie najładniejszy obiekt w regionie. Najnowsza inwestycja z powodzeniem wynosi Górzno do rangi letniej stolicy pojezierza.

Pisaliśmy o parku linowym, który powstał nad jeziorem, ale w największej tajemnicy urzędnicy trzymali inny projekt. Oficjalnie możemy potwierdzić - Górzno będzie perełką i letnią stolicą Pojezierza!
Projekt mostu na Jeziorze Górznieńskim zapiera dech w piersiach rozmachem, pomysłowością i formą. Taras wielopoziomowy z lotu ptaka wygląda jak... ryba, czyli element miejskiego herbu.


- Może nie tyle inspirowałem się herbem Górzna, co zastosowałem formy obłe, organiczne, które kojarzą się z wodą i otaczającym krajobrazem - mówi Maciej Kwiatkowski, projektant. - Tego typu rozwiązania chętnie stosuję, o ile jest to możliwe, bo nie wszystkie realizacje na to pozwalają.

Maciej Kwiatkowski projektował również pomost ze sceną na wodzie w Chojnie, amfiteatr ze ścieżką dydaktyczną w Kurzętniku, czy plaże w Lidzbarku i Zalesiu.

W turystycznym Górznie inwestycja jest po prostu niezbędna.

- Plaża miejska niestety ma niefortunnie bardzo małą powierzchnię użytkową. Bywały przypadki, że w słoneczne wakacyjne weekendy plażowicze nie mieli miejsca, żeby rozłożyć swoich ręczników i rezygnowali z plażowania w Górznie - przyznaje Robert Stańko - W związku z tym, wspólnie z większością radnych, rozumiejących zasadność a nawet konieczność inwestowania w Górznie właśnie w infrastrukturę turystyczną, podjąłem decyzję o rozbudowie pomostów przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni dla wypoczywających i korzystających z uroków górznieńskiego kąpieliska. Rozbudowa pomostów ma umożliwić przyjęcie większej liczby wczasowiczów oraz pozwolić na korzystanie z dodatkowych atrakcji również dla mieszkańców miasta i gminy.

Maciej Kwiatkowski, projektant: Może nie tyle inspirowałem się herbem Górzna, co zastosowałem formy obłe, organiczne, które kojarzą się z wodą i otaczającym krajobrazem


Zakres prac obejmuje remont obecnego pomostu, dobudowę dwupoziomowej platformy wypoczynkowej, budowę ogrodzonego boiska piaszczystego na dodatkowym pomoście zlokalizowanego w większości na jeziorze, trzypoziomowej wieży skoków, poziomej ścianki do wspinaczki zlokalizowanej nad wodą (korzystanie bez zabezpieczeń), montaż elementu parku linowego pozwalającego przejść nad wodą (bez zabezpieczeń) z jednego pomostu na drugi, budowę stanowiska dla ratownika i zadaszonych boksów kajakowych.

- Jeżeli nic nie popsuje nam planów, to lada moment rozpoczniemy procedurę przetargową. Po zakończeniu sezonu letniego na plac budowy w okresie wrzesień - październik powinien wejść wykonawca wyłoniony w przetargu - zapowiada z dumą burmistrz Robert Stańko.

Czytaj również Nowy park linowy pod Brodnicą przyciąga rzesze turystów

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 14-06-2015 18:37

  Brak ocen 0 0

  - SES: zasiłek żal.. do pracy sie niech wezma a nie na zasilki licza,.. a po drugie robert juz nie jest burmistrzem.. dzieki nowemu to nawet triathlonu nie ma... tylko... co ..nic nie bedzie calkiem bedzie miasto dziadków..

  Odpowiedz

 2. 14-06-2015 08:58

  Oceniono 2 razy 0 2

  - Górzno : Dałbyś zasiłek ludziom a nie tylko sport i sport ogarnij się Robert s ciekawe jak nie nemdziesz burmistrzem. Co będziesz robił znów do szkoły

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 03-08-2014 15:34

   Oceniono 1 raz 1 0

   - kolega: Mam propozycję, jak się nie podoba koledze w Jabłonowie, to możesz przeprowadzić się do Górzna. Tylko, żeby za chwile nie było, że też coś się nie podoba. To takie Polskie.

   Odpowiedz

  2. 01-08-2014 14:48

   Brak ocen 0 0

   - Jabłonowianin : Doprawdy piękny pomost Gmina Jabłonowo w Nowej Wsi robi namiastkę. Pogratulować. I o zabytek oraz bezpieczeństwo nie dbają z Wieżą ciśnień: http://www.youtube.com/watch?v=FWLPKWceW 2Y a wydział promocji wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=yHGyo6yF8 CM

   Odpowiedz