Piątek, 18 stycznia 2019

Sport

Tagi: Brodnica Sparta Brodnica Piłka nożna Sport

13 marca 2015, aktualizowano: 13 marca 2015

Na tydzień przed startem rozgrywek Sparta zostaje bez trenera!

Wojciech Szulc (z lewej) i Tomasz Asensky (w środku) podczas ostatniego Balu Piłkarza

Fot.: Paweł Kędzia

Paweł Kędzia

Niespodziawane zamieszanie wybuchło w obozie żółto-czarnych. Tuż przed startem rozgrywek szkoleniowiec złożył wypowiedzenie. Zostanie ono rozpatrzone dopiero w poniedziałek.

"Nowości" potwierdzają plotki, które od rana krążą w kibicowskim środowisku. Tomasz Asensky rezygnuje z prowadzenia Sparty.


Zarówno piłkarze, jak i działacze nie kryli zdziwienia w rozmowie z naszą gazetą.

Kiedy w internecie zaczęły się pojawiać pierwsze nieoficjalne doniesienia, nam udało się porozmawiać ze stronami.

- Nie, nie trafiła się lepsza oferta. W dniu wczorajszym złożyłem wypowiedzenie - odpowiada Tomasz Asensky.

Tomasz Asensky: Wstrzymuję się od komentarzy, co do powodów mojej decyzji.


W klubie zastanawiają się co zrobić z tym fantem. Kontrakt nie przewiduje jednostronnego wypowiedzenia, a jedyną furtką dla trenera jest angaż w wyższej lidze.
- Ze zdziwieniem przyjęliśmy wypowiedzenie kontraktu, które nie zostało jeszcze rozpatrzone. Klauzula pozwala na odejście jedynie do klubu w wyższej klasie rozgrywkowej - tłumaczy Wojciech Szulc, prezes Sparty.

Wojciech Szulc: Na chwilę obecną pan Tomasz Asensky pozostaje trenerem Sparty. Kontrakt wygasa 30 czerwca.


Jeszcze dzisiaj Tomasz Asensky ma poprowadzić klub podczas towarzyskiego meczu w Pakości.

Asensky został trenerem Sparty po trzeciej kolejce w sierpniu ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Koprowskiego, który wywalczył z zespołem awans do III ligi. Pod wodzą Tomasza Asenskiego zespół 7 razy zwyciężył, 4 razy zremisował i 4 razy przegrywał, zapisując na swoje konto 25 punktów.

Sparta z dorobkiem 31 punktów zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli i traci do lidera Sokoła Kleczew zaledwie 7 punktów.

Zimą z Brodnicy odeszło kilku podstawowych zawodników: Daniel Mitura, Adrian Bieńkowski, Łukasz Stański, Borys Modracki, Daniel Katerla, Dawid Piekielny, Mateusz Kaźmierczyk i Bartłomiej Folc. Na dniach klub się rozstał z Dariuszem Gorczyczewskim.

Klub w ich miejsce zakontraktował Sergieja Bihusa z Ukrainy, Bartłomieja Fetera i Bartosza Gralewskiego, Kamila Szewczyka, Damiana Kupisza, Adama Grisgrabera, Satoki Yoneda i Ryohei Miyazaki oraz Dawida Siemko z Floty Świnoujście. Z pierwszą drużyną trenują także juniorzy: Piotr Sugalski, Tomasz Kaźmierczyk, Miłosz Pesta i bramkarz Dominik Rentfleisz.

Na powrót do gry, co nastąpi najprawdopodobniej w maju, czeka spisujący się rewelacyjnie jesienią Mariusz Śnieć. Inauguracja ominie również Mateusza Prylewskiego. Uraz kolana, o którym pisaliśmy niedawno, okazał się poważniejszy i wyłączy zawodnika przynajmniej na kilka tygodni.

W poniedziałek w Sparcie odbędzie się oficjalna konferencja. Organizatorzy zaplanowali prezentację nowych zawodników, ale będzie to również okazja, żeby zapytać o sytuację szkoleniowca. Do tematu wrócimy.