Niedziela, 17 lutego 2019

Region

Tagi: Brodnica Zieleń zieleń miejska PGK

22 maja 2015, aktualizowano: 22 maja 2015

Mniej niż metr na spacer. Przy Łyskowskiego krzewy zajmują połowę deptaka

Trudno uwierzyć, ale znak stoi przy krawędzi chodnika, który zniknął pod gęstą roślinnością

Fot.: Paweł Kędzia

Paweł Kędzia

Z dwumetrowego chodnika piesi mogą korzystać w ograniczonym zakresie, bo nikt nie dba o pobliski zieleniec.


W okolicach przystanku przy ul. Łyskowskiego lada moment zakwitnie dzika róża.
O dawnym płotku, odgradzającym zieleń od chodnika, świadczą poukrywane w gęstwinie drewniane elementy. Zdziczała zieleń zakrywa połowę ponad dwumetrowego chodnika! Specjalnie zmierzyliśmy szerokość chodnika na zadbanym przystanku (207 cm). Tam, gdzie deptak przykrywają krzewy, piesi mają do dyspozycji miejscami tylko 90 centymetrów! Pozostałą część pokrywa nie tylko gruba warstwa roślinności, ale przede wszystkim nagromadzonej ziemi. Trudności z przejściem mogą mieć tutaj matki z dziecięcymi wózkami. Jest to szczególnie niebezpieczne zimą, kiedy z jednej strony hałdy śniegu odgarniętego z ulicy, a z drugiej krzewy jeszcze bardziej ograniczają możliwość korzystania z chodnika.
Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego.
- Jest to teren miasta, o który powinnno dbać Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - mówi Zdzisława Marciniak z UM. - Zwróciliśmy się do firmy z prośbą o uprzątnięcie chodnika i zajęcie się zaniedbanym trawnikiem.
Czekamy na sygnały od Czytelników w przypadku podobnych problemów w innych częściach miasta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.