Tagi: Piłka nożna Sparta Brodnica III liga

15 listopada 2015, aktualizowano: 15 listopada 2015

Bez niespodzianki na koniec [ZDJĘCIA]

Paweł Kędzia

Mecz z rezerwami Lecha Poznań pokazał wszystkie grzechy Sparty Brodnica z całego sezonu. Wbrew zapowiedziom, z drugą drużyną mistrza Polski nie przyjechali zawodnicy pierwszego zespołu.

Młoda drużyna z Wielkopolski pokazała kolegom po fachu z Brodnicy miejsce w szeregu.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (46) »

W 18. minucie, po interwencji Krystiana Janczaka, sędzia podyktował rzut wolny w okolicy pola karnego. Dominik Ostrowski obronił uderzenie jednego z rywali, ale przy dobitce Tomasza Dejewskiego był już bezradny.

Minutę później było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Piotr Kurbiel, mijając po drodze kilku zawodników miejscowej jedenastki.

W 22. minucie Marek Magdziński, który wcześniej zmienił kontuzjowanego Cezarego Michalaka, przechwycił podanie do bramkarza i w sytuacji sam na sam zmiejszył straty Sparty.

W ciągu kilku minut żółto-czarni stworzyli jeszcze dwie okazje. Najpierw bliski pokonania bramkarza przeciwników był Krzysztof Kretkowski. Chwilę później, po wyrzucie z autu, główkował Krystian Janczak, ale minimalnie niecelnie.

Niestety, tuż przed zejściem do szatni, mimo asekuracji kolegów, Mariusz Śnieć wykonał nieudany wślizg w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Orłowski.

W drugiej połowie działo się niewiele. Po kombinacyjnej akcji, jedną z sytuacji zmarnował Satoki Yoneda, podobnie jak Magdziński, który wypracowaną przez siebie okazję wykończył niecelnym uderzeniem.

Na kilka chwil przed ostatnim gwizkiem arbitra Dominik Ostrowski faulował w polu karnym Marcina Gawrona, a drugi raz do protokołu wpisał się Orłowski.

- Przy tak karygodnych błędach nie można wygrać meczu - komentuje trener Maciej Grzybowski. - Nie sądziłem, że ostatni mecz zagramy tak dramatycznie w obronie.

Sparta Brodnica - Lech II Poznań 1:4 (1:3) . 0:1 T. Dejewski (18), 0:2 Kurbiel (19); 1:2 M. Magdziński (22), 1:3 M. Orłowski (45, karny), 1:4 M. Orłowski (87, karny)

Sparta: Ostrowski (I) - Janczak (I), Lamka, Michalak (9, Magdziński), Śnieć (60, Łazowski) - Zalewski, Stypczyński, Wiśniewski, Yoneda, Rutkowski (62, Ciechowski) - Kretkowski (55, Babiarz)

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.