Niedziela, 21 października 2018

Region

Tagi: Brodnica Komentarz Komentarze zblogowani

8 grudnia 2015, aktualizowano: 8 grudnia 2015

Jesteście świetni!

Paweł Kędzia

To nie będzie kolejna szpila, jak zazwyczaj w tym miejscu. Autentycznie jestem pod wrażeniem energii mieszkańców, którzy potrafią działać, jeśli tylko wskazać im konkretny cel.

Charytatywny Bieg Mikołajkowy jest przykładem, jak pozytywnie można skanalizować chęć ludzi do działania. Brodniczanie, pewnie jak wszyscy Polacy, mają problem z systematycznością. Jeśli coś wymaga cyklicznego działania, zostanie zaledwie grupka nielicznych.


Natomiast jesteśmy świetni w działaniu akcyjnym. Kiedy jest potrzeba, od razu zawiązuje się grono organizatorów, którzy potrafią ściągnąć innych pozytywnych wariatów. I tak stopniowo pączkuje grupa zaangażowanych, a wyniki onieśmielają na końcu samych organizatorów.

Na sukces imprezy mikołajkowej w Brodnicy składa się, oczywiście, moda na bieganie, czy zdrowy styl życia w ogóle. Jednak ile jest osób, które na co dzień nie biega, a w szczytnym celu potrafi się zmusić?

Dwa tysiące kilometrów? Przypuszczam, że dopiero dziesięć tysięcy kilometrów byłoby wyzwaniem. A znając życie, brodniczanie wraz z sympatycznymi gośćmi by przebiegli ten dystans z górką.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.