Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi: sonda

red 11 lutego 2016, aktualizowano: 11 lutego 2016

Czy szczepienie dzieci jest bezpieczne?

Fot.: Thinkstock

Czy szczepienie dzieci jest bezpieczne? (sonda zakończona 18-02-2016 14:00)
Tak
56.3%
Nie
43.7%

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 12-02-2016 08:25

  Oceniono 8 razy 8 0

  - Ryszard Warta: Wpisy podpisane: Marysia, matka, piotrek , Mariola, jola, gosia, Graza, Bydgoszczanka - wszystkie wysłane zostały z jednego adresu IP (188.146...).Dyskusja zawsze jest dobra. O ile jest rzetelna.

  Odpowiedz

 2. 12-02-2016 01:15

  Brak ocen 0 0

  - rodzic: Rząd ma się zając podobnymi tematami więc należało stworzyć artykuł na ten sam temat. Komentarze są przekopiowane z innych stron internetowych. Ciekawe, czy jest to próba sztucznego zwiększenia ruchu pod tym tekstem, że niby coś się dzieje w temacie.

  Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz

  1. 11-02-2016 23:46

   Oceniono 13 razy 7 6

   - katiaa: Czy redakcja może sprawdzić IP tych wszystkich antyszczepinkowców? może to pisze jedna osoba? Jeżeli dziecko nieszczepione zachoruje, nie powinno być kierowane do publicznego szpitala, tylko leczone za pieniądze tych, co podjęli decyzje o nieszczepieniu dziecka. Komentarze "anty" są jak podobne głupie, że jazda bez pasów jest bezpieczniejsza (bo w razie wypadku, jak nie będzie można się wydostać z auta...) - na ile wypadków pasy pomogły a na ile zaszkodziły? A na ile epidemie nieleczone spowodowały pomór ludzi...a może o to chodzi antyszcepienkowcom...tylko oni pierwsi umrą...

   Odpowiedz

  2. 11-02-2016 18:28

   Oceniono 17 razy 9 8

   - Marqoo: Córka po zaszczepieniu wynalazkiem GSK 4w1 dostała zapaści zaburzeń oddychania. Podczas wizyty w szpitalu wystarczyła nazwa szczepionki i dziwne zachowanie lekarzy. Rzekoma padaczka dziesiątki wizyt badań i dwa lata dziecko wycofanie przez podawanie leków przeciwpadaczkowych. I zero śladów padaczki i ataków. W sanepidzie pani niemal omdlała jak zażądałem przyjęcia wniosku o powikłania poszczepienne z podpisem że przyjęła. Lekarka odmówiła wypisania wniosku dopiero po wizycie u właściciela przychodni ze strachem podpisała. Na stronie EMA raport o działaniach niepożądanych w Niemczech Infanrix Hexa o zgonach padaczkach i innych komplikacjach idące w tysiące a w Polsce cud producenta tylko gorączka i niespokojny sen. Ale jak się odwiedza lekarza co tydzień i zasypuje lekami sprzętem i zagranicznymi "szkoleniami" to nic dziwnego że dalej polecają i to twierdząc że swoje dzieci też tak szczepią ale poproś o książeczkę to naglę zmieniają zadanie i zalecają tradycyjne szczepionki i też wam takie polecam. A nie cudowne wynalazki które polecają tysiące "mam" piarowskich w gazetach internecie szkołach rodzenia polecam omijać z daleka.

   Odpowiedz

  3. 11-02-2016 18:04

   Oceniono 13 razy 7 6

   - MARYSIA: Dwa lata temu córka została zaszczepiona odra, świnka, różyczka. Oczywiście usłyszałam, że może „dzisiaj” lekko gorączkować. Przed szczepieniem córka nie była badana, pytanie tylko „czy jest zdrowa” – była. Po szczepieniu zauważyliśmy zmiany w jej zachowaniu (nie skojarzyliśmy tego ze szczepieniem) tj. izolowanie się, interesowanie się gdzieś w samotności jakimiś przedmiotami, jak i również brak energii (mówiłam o niej wtedy „TO JEST TAKA MOJA MAŁA ZOSIA SAMOSIA”) a patrząc na nią myślałam sobie „co się z Tobą kochanie dzieje, co jeszcze Tobie dać, bo masz takie mało szczęśliwe oczka”. Ok 5-6 dni po szczepieniu doszła senność, potrafiła zasnąć pod stołem, budząc się była dalej śpiąca. Doszła do tego gorączka, która tak naprawdę wzięła się z niczego, ani katarku, kaszlu. W 8 dobie od szczepienia w nocy dostała atak płaczu, taki nie do uspokojenia, przy płaczu zwymiotowała śluzem. 9 dnia wszystko dobrze, zero objawów, zdrowa, radosna tylko bardziej senna. Kolejna doba znowu płacz w nocy, wymioty śluzem, gorączka. Rano pojechałam z nią do szpitala właśnie z powodu senności, wymiotów, płaczu. Przyjęli nas, chociaż stwierdzili, że tak naprawdę nic się nie dzieje, ma jedynie zapalenie ucha. Położyli ją do łóżeczka, podłączyli kroplówkę i się już nie wybudziła… Nie zrobili nic, prosiłam aby się ktoś zainteresował nami bo ciągle śpi, usłyszałam „Niech się wyśpi, ma prawo bo ma małą infekcję”. Ok. godz 13.30 zaczęła dziwnie oddychać, usłyszałam „To normalne, bo ma katarek”. Jednak zażądałam, aby ktoś ją obejrzał. Było już za późno. W trakcie wykonywania badań przestała oddychać. Ok godz. 15 trafiliśmy karetką do szpitala wojewódzkiego, tam tomografia komputerowa, rozległy wylew mózgu, zero szans na przeżycie. Następnego dnia śmierć mózgu. Dwa tygodnie od szczepienia odłączenie od aparatury.

   Odpowiedz

  4. 11-02-2016 17:58

   Oceniono 14 razy 5 9

   - matka: Po trzeciej dawce DTP 12-godzinny sen, z którego ciężko było wybudzić na karmienie, potem płacz (przeraźliwy i nie do ukojenia) przez całą noc. Następny dzień równie senny. Poza tym syn przestał gaworzyć, stał się bardzo nerwowy, przez kilka tygodni miał „brzydkie” kupy (rzadkie, pieniste). Doszło do tego wyprężanie w literkę C, cofnięcie w rozwoju ruchowym i kłopoty ze snem w nocy.

   Odpowiedz

  5. 11-02-2016 17:35

   Oceniono 16 razy 12 4

   - Jakioto: Te wszystkie komentarze przeciwko szczepieniom pisze jedna osoba?

   Odpowiedz

  6. 11-02-2016 16:47

   Oceniono 18 razy 6 12

   - piotrek: Nie wierz kłamliwym statystykom badaczy sponsorowanych przez koncerny. Tacy pseudonaukowcy, czerpiący dane od zaślepionych lekarzy bezkrytycznie wierzących w same zalety szczepień, nigdy nie widzą jakiegokolwiek związku między chorobą a szczepieniem. Wszystko dlatego, że są błędnie nauczeni, że szczepionki szkodzić nie mogą z definicji (a jeśli już, to „raz na milion”). Wierz relacjom rodziców, bo nikt bardziej od nich nie kocha ich własnych dzieci! Uwaga! Zanim zgodzisz się na szczepienie dziecka przeczytaj chociaż ulotki szczepionek i Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

   Odpowiedz

  7. 11-02-2016 16:44

   Oceniono 17 razy 7 10

   - Mariola: U dziecka kuzynki po szczepieniu mmr albo tym drugim (Priorix), powstały bardzo duże uszkodzenia mózgu… chłopiec po 2 tyg. od szczepienia dostał silnego ataku padaczki z temperatura ciała około 40 st. Jest opóźniony w rozwoju, ma dwa latka, bardzo źle chodzi, jest nieobecny, ale nikt nie wiąże tego właśnie ze szczepieniem… Ech… mi nawet to dziecko wygląda na porażenie mózgowe… ale nie wiem czy może wystąpić takie coś jako nop…. Dodam że u kuzynki nie wiedzą co jest dziecku. Cały czas jej powtarzają że rzadka padaczka genetyczna. dodatkowo ucieka mu sód z organizmu co także powoduje napady drgawek…

   Odpowiedz

  8. 11-02-2016 16:43

   Oceniono 15 razy 4 11

   - jola: U nas krzyk mózgowy przez ponad 3 miesiące a 3 dni po 1 szczepieniu (Euvax) zapaść (bezdech, brak kontaktu z dzieckiem i brak oddychania na ok. 2 min.). To zdarzyło się jeszcze w szpitalu i pielęgniarka go „cuciła” by powrócił do nas, zrobiono badania i niby wszystko było z nim ok. Na wypisie mam tylko, że „matka była zaniepokojona stanem zdrowia dziecka i zostawiono do kontrolnych badań na kolejną dobę”. dziecko zdrowe, ur. w 40 t.c., 10 pkt APGAR.

   Odpowiedz

  9. 11-02-2016 16:41

   Oceniono 13 razy 3 10

   - gosia: Pentaxim 5 w 1, od pierwszej dawki zaburzenia żywienia, odruchy wymiotne, zaburzenia snu (1,5 roku budzenie w nocy nawet do 20 razy), b. częste zapalenia płuc, oskrzeli i po 4 dawce odczyn ogromny poszczepienny na nodze, utrata przytomności, temperatura i 3-tygodniowe wymioty. Dziś syn ma 8 lat i astmę (bez alergii), zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia żywienia, zespół Aspergera (NOP zgłoszony przez pediatrę). Młodszy po Prevenarze w 2011r – większość chorób zakaźnych przechodzonych z towarzyszeniem zapalenia płuc lub oskrzeli, osobne zapalenia płuc oporne na leki i zmiany oskrzelowe trwające po 2 miesiące, alergia, na którą wcześniej nic nie wskazywało, apatyczność, bardzo silne bóle reumatyczne, bardzo nadwyrężona wątroba (przekroczone wskaźniki w badaniu krwi), które powodują pękanie naczyń i wylewy podskórne.

   Odpowiedz

  10. 11-02-2016 16:18

   Oceniono 13 razy 5 8

   - Graza: Nie szczepić dziecko mojej kolezanki po szczepieniu to roślinka. Zdrowe rozwijające sie nad wiek malenstwo w dzien szczepienia krzyk mózgowy,następnego dnia dziecko przestalo reagować,raczkować,mowic, bawic.

   Odpowiedz

  11. 11-02-2016 16:12

   Oceniono 19 razy 6 13

   - Bydgoszczanka: Nalezy karać za nop i za upośledzenie dzieci przez szczepionki,nalezy karać koncerny farmaceutyczne za rtęć w szczepionkach!!!Bravo panie Kukiz ze chce pan wprowadzic ze o szczepieniach beda decydować tylko i wylacznie rodzice.Ja nie szczepie i szczepić nie bede

   Odpowiedz

  12. 11-02-2016 14:56

   Oceniono 26 razy 17 9

   - Mariusz !!!: Należy na opiekunów prawnych, którzy uchylają się od obowiązkowych szczepień dzieci - bezwzględnie nakładać przewidziane prawem kary administracyjne! To wszystko w tym temacie.

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz