Piątek, 18 stycznia 2019

25 ogólniaków, techników i zawodówek walczy o tytuł najlepszej szkoły w całym Toruniu

IV LO z ul. Warszawskiej w Toruniu to jedna ze szkół zgłoszonych do naszego plebiscytu. Na zdjęciu młodzież z klasy biologicznej w „czwórce”, która ceni swoje liceum za świetne nauczanie i doskonałą atmosferę

Fot.: Sławomir Kowalski

Justyna Wojciechowska-Narloch

Gdzie najlepiej uczą i to w przyjaznej młodzieży atmosferze? Na to pytanie odpowiedzieć mogą nasi Czytelnicy wysyłając SMS-y na wybraną szkołę.


„Lubię się tu uczyć” to najnowszy plebiscyt „Nowości” skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli z Torunia oraz okolic.


Konkurs organizujemy, bo chcemy wyłonić najlepszą - zdaniem naszych Czytelników - szkołę ponadgimnazjalną. Liczyć się będą nie tylko sukcesy dydaktyczne placówki, ale też relacje pomiędzy młodzieżą, kontakty na linii nauczyciel-uczeń i to, co szkoła ma do zaoferowania. Nie bez znaczenia będzie też atmosfera panująca w szkole na co dzień.

Trzy kategorie


Do wielkanocnej niedzieli, czyli do 27 marca przyjmowaliśmy SMS-owe zgłoszenia kandydatów biorących udział w naszym plebiscycie. Już wcześniej ustaliliśmy, że placówki rywalizować będą w trzech kategoriach: ulubione liceum ogólnokształcące, ulubione technikum oraz ulubiona zawodówka. Wszystkie one różnią się nie tylko profilami kształcenia, ale też osiągnięciami dydaktycznymi. Uznaliśmy więc, że szkół ponadgimnazjalnych różnego typu nie można „wkładać do jednego worka”. Stąd podział na trzy różne kategorie.

Dziś już wiadomo, że zgłoszenia zostały przyjęte i prawidłowo zarejestrowane. Na naszej liście znalazło się 15 liceów ogólnokształcących. To szkoły publiczne i niepubliczne wyłącznie z Torunia. W kategorii technikum zgłoszono 10 szkół. Czytelnicy będą też mogli głosować na 10 zasadniczych szkół zawodowych kształcących m.in. kucharzy, murarzy i elektryków.

Na dole strony znajdą Państwo całą listę placówek zakwalifikowanych do naszego konkursu wraz z prefiksami umożliwiającymi głosowanie na poszczególne szkoły.

I to właśnie, oprócz zgłoszeń, jest najważniejsza część naszego konkursu. To Czytelnicy zdecydują, która szkoła ich zdaniem jest najlepsza, którą warto promować i która zasługuje na nagrodę od „Nowości”.

Czasu na wysyłanie SMS-owych głosów wcale nie jest tak dużo. Ich przyjmowanie zakończymy bowiem w niedzielę, 17 kwietnia. Termin mija dokładnie o północy.

Decydują głosy


Oddanie głosu na wybraną przez Czytelnika szkołę ponadgimnazjalną wcale nie jest trudne (instrukcja poniżej). Wystarczy do tego zwykły telefon komórkowy działający w dowolnej sieci.

Aby zagłosować na wybrane liceum należy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł' z VAT), wpisując w treści NOW.L.numer szkoły.

Oddanie głosu na wybrane technikum jest podobnie nieskomplikowane. SMS wysyłamy pod numer 7148, a w treści wpisujemy NOW.T.numer szkoły. Jeśli chcą Państwo swoimi głosami wesprzeć wybraną szkołę zawodową, zasada jest taka sama ja przy ogólniakach. Aby zagłosować, należy wysłać SMS pod numer 7148 wpisując w treści NOW.Z.numer szkoły.

I jeszcze jedna ważna informacja. Prosimy nic nie wpisywać po numerze szkoły. System nie przyjmie takiej wiadomości i głos będzie nieważny.

W każdej z trzech kategorii zwycięży ta placówka, która otrzyma najwięcej SMS-owych głosów.

Nagrodami dla najlepszych będą pamiątkowe statuetki oraz reklamy w postaci tekstu sponsorowanego w jednym z codziennych wydań „Nowości”. Wyniki plebiscytu „Lubię się tu uczyć” podamy do 13 maja.

Zachęcamy do głosowania na szkoły, w których uczniowie dobrze się czują, mają szanse na rozwijanie zainteresowań i pasji, a nauczyciele nie są tylko nudnymi belframi, ale prawdziwymi przewodnikami młodzieży. To Państwo są rodzicami czy dziadkami młodych ludzi, którzy uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych. I to Wy wiecie najlepiej, gdzie dzieje się dobrze.

Tu trzeba dodać, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w restauracji Sfera w Hotelu Copernicus.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 09-04-2016 09:07

    Brak ocen 0 0

    - torunianka: a gdzie jest zestawienie oddanych głosów, tak jak na stronie expressu bydgoskiego, w tym samym plebiscycie? pod artykułem nie ma żadnej listy zgłoszonych szkół!

    Odpowiedz