Piątek, 18 stycznia 2019

Tagi:

17 maja 2016, aktualizowano: 17 maja 2016

Lubię się tu uczyć - plebiscyt [zdjęcia]

Fot.: Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski

Kolejny oświatowy plebiscyt zorganizowaliśmy w „Nowościach”, aby promować najlepsze szkoły ponadgimnazjalne. Chcieliśmy, by Państwo sami zdecydowali, które z nich nie tylko dobrze uczą, ale też zapewniają przyjazną atmosferę i przygotowują swoich uczniów do zmierzenia się z dorosłością.Najpierw były zgłoszenia, które za pośrednictwem SMS-ów przyjmowaliśmy od Państwa. Rywalizację podzieliliśmy na trzy kategorie: ulubione liceum ogólnokształcące, ulubione technikum i ulubiona szkoła zawodowa. Na naszej liście znalazło się wówczas 15 liceów ogólnokształcących. To szkoły publiczne i niepubliczne z Torunia i jedno liceum z Chełmży. W kategorii technikum zgłoszono 10 szkół. Czytelnicy głosowali też na 10 zasadniczych szkół zawodowych kształcących m.in. kucharzy, murarzy i elektryków.

Wyniki głosowania w trakcie jego trwania były bardzo dynamiczne. Ostatecznie w kategorii liceów zwyciężyło Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące z ul. Poznańskiej wyprzedzając IX i III LO.

Najbardziej zażarta walka dotyczyła techników. Pierwsze miejsce z liczbą głosów sięgającą niemal tysiąca zdobyło Technikum nr 9 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska z ul. Batorego. Niewiele mniej głosów miało Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Legionów. Na trzecim miejscu znalazło się Technikum nr 7 z Zespołu Szkół Samochodowych.

W kategorii zawodówek najwyższy wynik osiągnęła Zasadnicza Szkoła Zawodowa „Blok” z ul. Batorego. Na drugim miejscu znalazła się Niepubliczna Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna z ul. Żółkiewskiego. Trzecią lokatę zajęła Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 z ul. Grunwaldzkiej.

Najlepsi odebrali nagrody podczas uroczystości, która odbyła się we wtorek w restauracji hotelu „Copernicus”. Były to m.in. pamiątkowe statuetki i reklamy na łamach „Nowości”.

Wszystkim uczestnikom plebiscytu serdecznie gratulujemy, a naszym Czytelnikom bardzo dziękujemy za oddane głosy.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (20) »