Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi:

19 maja 2016, aktualizowano: 24 czerwca 2016

Rolnik Roku i Firma Rolnicza Roku

Kamila Dorawa

Wybieramy Rolnika Roku i Firmę Rolniczą Roku!


Trwa plebiscyt jakiego w naszej gazecie jeszcze nie było. Czytelnicy mają szansę wybrać Rolnika Roku i Firmę Rolniczą Roku. Czekamy na Państwa głosy!

O tym, że polska wieś przez ostatnie lata zmieniła się nie do poznania, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Wystarczy wyjechać za miasto, by zobaczyć krajobraz tak inny od tego, który dominował jeszcze 30 lat temu. Kufajki, gumofilce czy nieodłączny beret. Te cechy charakterystyczne dla rolników, którzy gospodarowali we wczesnym PRL-u wyraźnie odchodzą do lamusa. Tak samo, jak stare wysłużone traktory, które coraz częściej zostają zastępowane nowoczesnymi ciągnikami. Można śmiało powiedzieć, że w wielu przypadkach polski rolnik nie odstaje od swoich kolegów z Unii Europejskiej. Często przewyższa ich pracowitością, jakością produkcji i przede wszystkim doskonałymi wyrobami, docenianymi na wielu rynkach świata.

Kupując mąkę, chleb, warzywa, mięsa, wędliny czy inne specjały nieraz zastanawiamy się na jakim polu rosły zboża, kto je przerobił, a kto dostarczył do sklepu. Województwo kujawsko-pomorskie słynie z doskonałych rolników oraz firm działających na rzecz gospodarstw rolnych. Wielu gospodarzy z naszego regionu uprawia rośliny na setkach hektarów. Są prawdziwymi biznesmenami. Są też tacy, którzy uzyskują doskonałą jakość produktów mając do dyspozycji o wiele mniejsze areały. Warto o jednych jak i drugich pamiętać przy okazji naszego plebiscytu. Zachęcamy Czytelników do zgłaszania jak największej liczby producentów rolnych, którzy doskonale radzą sobie w nowej rzeczywistości. Nie zapominamy także o hodowcach drobiu, trzody chlewnej i bydła. Czekamy również na zgłoszenia firm działających w obszarze rolnictwa, które dostarczają sprzęt, nasiona, nawozy, jak również przedsiębiorstw zajmujących się przerabianiem produktów rolnych. Każda ze zgłoszonych kandydatur ma takie same szanse na zdobycie tytułu Rolnika Roku lub Firmy Rolniczej Roku. Wszystko w rękach naszych Czytelników.


Aby zagłosować na kandydata do tytułu Rolnik Roku, należy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT), wpisując w treści: RIR.R.numer prefiksu przypisany do danego kandydata.

[/b][/color] Aby zagłosować na wybraną firmę do tytułu Firma Rolnicza Roku, należy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT), wpisując w treści: RIR.F.numer prefiksu przypisany do danej firmy

Głosowanie potrwa do 26 czerwca 2016 r. do godz. 23:59.Utajniliśmy wyniki głosowania przed oficjalnym ogłoszeniem.

REGULAMIN PLEBISCYTU „ROLNIK ROKU I FIRMA ROLNICZA ROKU"

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 02-07-2016 13:40

    Brak ocen 0 0

    - Majki: Witam kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu?

    Odpowiedz