Niedziela, 17 lutego 2019

Tagi: Brodnica Strefa Kibica Euro 2016

pak 15 czerwca 2016, aktualizowano: 15 czerwca 2016

Pilne! Nie będzie strefy kibica w Brodnicy!

Fot.: Paweł Kędzia

Jak informuje Urząd Miejski, nie będzie strefy kibica podczas meczu Polska - Niemcy. O szczegółach organizatorzy poinformują w oficjalnym oświadczeniu.

To duży cios dla kibiców futbolu w naszym mieście.


Wiele miast ze względu na wysokie koszty zrezygnowało z organizacji strefy kibica. W przypadku Torunia licencja z Polsatu kosztowałaby ponad 150 tys. zł. Brodnica musiałaby zapłacić ponad 100 tys. złotych. A to tylko prawa do publicznej transmisji, a trzeba doliczyć także koszty urządzenia strefy i ochrony.

Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji: Negocjacje z firmą zajmującą się przekazem meczu trwały do samego końca, niestety zakończyły się fiaskiem.


Aktualizacja:

"Mimo wielu podjętych starań w związku z organizacją strefy kibica na mecz Euro 2016 Polska - Niemcy, uprzejmie informujemy, iż strefa zostaje odwołana. Cena 104 000 zł za transmisje jest ceną zaporową. Negocjacje z firmą zajmującą się przekazem meczu trwały do samego końca, niestety zakończyły się fiaskiem. Stawka ta podyktowana jest niezależnie od tego, gdzie miałyby być odtwarzane mecze, czy w hali, czy w amfiteatrze. Serdecznie przepraszamy kibiców."

W Brodnicy dwa lokale mają oficjalną licencję na transmisję Euro: Pizzeria Biesiadowo przy ul. Matejki 16 i bar "Pod ratuszem" - Duży Rynek 2.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.