Sobota, 20 października 2018

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia edukacja gimnazjum liceum

28 czerwca 2016, aktualizowano: 28 czerwca 2016

Nauczyciele chcą być jak górnicy

Justyna Wojciechowska-Narloch

Wczorajsze spotkanie, które miało być podsumowaniem debat o przyszłości polskiej szkoły, tak naprawdę było jednym wielkim monologiem minister Anny Zalewskiej.

Z dwiema krótkimi przerwami szefowa resortu edukacji mówiła non stop, nie korzystając przy tym z żadnych notatek. Za to czapka z głowy.


PRZECZYTAJ: Pani minister mówi: gimnazjów nie będzie

Jednak to, co ogłosiła w Toruniu, wielu wprawiło w osłupienie, innych głęboko rozczarowało. Wszak obiecała wcześniej, że weźmie pod uwagę 250 tysięcy podpisów złożonych przez przeciwników likwidacji gimnazjów. Widać to nie wystarczyło, by szkoły uratować.

I choć wczoraj z ust Anny Zalewskiej padło wiele kontrowersyjnych stwierdzeń, to uczestnicy debaty na Jordankach reagowali wyłącznie brawami. Zupełnie inaczej było przed salą, gdzie zgromadzili się związkowcy i przeciwnicy „dobrej zmiany”. Przez ponad 2 godziny gwizdali, trąbili, machali flagami i mocno trzymali transparenty. Opuszczali Toruń z zapowiedzią, że to jeszcze nie koniec. Zamierzają pójść na Warszawę, ale już o wiele ostrzej. Podobno mają wziąć przykład z polskich górników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 30-06-2016 00:33

  Brak ocen 0 0

  - górnik: Może ktoś przypomni, że to Buzek i Krzaklewski z Akcji Wyborczej Solidarność zrobili 4 reformy, z których żadna się nie udała. Ta oświatowa też. A najbardziej zarżnęli służbę zdrowia. A w telewizji Buzek nadal pokazuje uśmiechniętą gębę. Paranoja. A później wszyscy się dziwią skąd w Polsce tylu nawiedzonych. Bo nikt nie odpowiada za to co zepsuł.

  Odpowiedz

 2. 28-06-2016 16:17

  Brak ocen 0 0

  - Jurek: Totalna paranoja .

  Odpowiedz

 3. 28-06-2016 14:54

  Oceniono 7 razy 4 3

  - mmx: A przeciwnikami likwidacji gimazjow sa nauczyciele tam pousadzani. Trzeba bedzie sie wziac do pracy... i to jest problem.

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz