Niedziela, 17 lutego 2019

Nowe przepisy zrównały elektroniczne papierosy z tradycyjnymi!

E-papierosy w klubach są od środy tak samo traktowane jak tradycyjne.

Fot.: Paweł Miecznik / Polska Press

AIP, tob

Od środy e-papieros jest niemal równy tradycyjnemu. Nie zapalimy go w tych samych miejscach i nie kupią go osoby niepełnoletnie. Nawet do 500 złotych mandatu mogą zapłacić użytkownicy elektronicznych papierosów, którzy nie będą respektować wchodzących zmian.

E-papierosy są od teraz traktowane jak te normalne. Za ich palenie w miejscach, które obejmuje ustawa, grozi nam mandat w wysokości od 20 do nawet 500 złotych. Z elektronicznego papierosa nie skorzystamy już m.in. na przystankach komunikacji miejskiej, placach zabaw, w szkole, w pubach czy miejscu pracy. Zakazami zostały też objęte tramwaje, autobusy oraz pociągi.


Polecamy tekst: Morderstwo przy ul. Gagarina. Tragiczny finał scysji w barze

Użytkownicy e-papierosów wskazują w nowej ustawie wiele słabych punktów. Uważają m.in., że zakazy dotyczące używania e-papierosów są grubo na wyrost. W przeciwieństwie do tradycyjnych, w e-papierosach nie dochodzi do spalania. E- palacz nie wydycha więc dymu, a jedynie parę wodną. Ta w przeciwieństwie do dymu tytoniowego, zawierającego szereg substancji rakotwórczych, nie szkodzi osobom znajdującym się w otoczeniu.

Czy e-papierosy powinny być traktowane tak samo jak tradycyjne? (sonda zakończona 10-09-2017 17:14)
TAK
34.78%
NIE
59.42%
JEST MI TO OBOJĘTNE
5.8%


Zmiany w prawie dotkną także sprzedawców e-papierosów. Zakazana została sprzedaż internetowa. Jednego dnia z serwisu Allegro zniknęły wszystkie oferty dotyczące e-papierosów i akcesoriów. Zgodnie z nowymi przepisami, zakazane zostały też reklama i promocja e-papierosów. Ich producenci nie będą już sponsorować wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Za złamanie tych przepisów grozi 200 tys. zł grzywny, a nawet ograniczenie wolności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 21-07-2018 17:37

  Oceniono 1 raz 1 0

  - Jan: Świństwo korporacyjne. Państwo to wyrafinowana świnia i złodziej. Wycofajcie alkohol i papierosy ze sprzedaży to trucizna! I trując dorabiają się na nieszczęściu i tragedii ludzkiej.Nie o ludzi tu chodzi!

  Odpowiedz

 2. 10-09-2016 22:55

  Oceniono 10 razy 4 6

  - mmx: Zakaz "palenia" OK, ale zakaz sprzedazy przez internet, czy promocji... tradycyjne firmy tytoniowe musialy niezle dac komus w lape. A z urzedasami wiadomo -- taki najlepiej wie jak za cudze pieniadze zadbac o obywatela. Zyje sie coraz lepiej, coraz radosniej, tow.Stalin bylby dumny!

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 10-09-2016 20:36

   Oceniono 14 razy 5 9

   - palacz: śmieszne to dla mnie strasznie czyż by koncerny tytoniowe wściekły się no do tyle osób pali elektryki

   Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz