Piątek, 18 stycznia 2019

Toruń

Tagi: Banany Lidl Ekwador list ulotki Handel Biznes

20 października 2016

Kupujecie banany w Lidlu? Zobaczcie, co w nich znaleziono!

O problemach związanych ze sprzedawanymi w Lidlu owocami egzotycznymi zrobiło się głośno kilka miesięcy temu

Fot.: AIP

AIP (d-ka)

"Podczas gdy zarobki na plantacjach ledwie wystarczają na życie, pensje i zyski wyższej kadry zarządzającej, a przede wszystkim właściciela grupy Lidl, są olbrzymie: kwotę, którą pracownik plantacji w Ekwadorze zarabia przez rok, Dieter Schwarz inkasuje w 68 sekund" - ulotki m.in. takiej treści znaleźli klienci w kiściach bananów w sklepach Lidla - informuje AIP.

Klientów Lidla czekała w weekend osobliwa niespodzianka. W kiściach bananów znajdowały się ulotki, zwracające uwagę na problem nieuczciwych praktyk handlowych stosowanych przez tą sieć.


Zobacz także, które ulice zostaną zamknięte podczas maratonu!


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (13) »



Na jednej z nich mogli przeczytać, że "W Ekwadorze z roku na rok wzrasta liczba dzieci, które rodzą się z poważnymi niepełnosprawnościami w wyniku wzrastającego użycia pestycydów na plantacjach". Ulotki zostawili aktywiści, którzy domagając się płacenia uczciwych cen i respektowania praw człowieka oraz praw pracowniczych przez Lidl, skrzyknęli się na portalach społecznościowych i zorganizowali akcje w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie.

O problemach związanych ze sprzedawanymi w Lidlu owocami egzotycznymi zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, kiedy Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie nawoływała klientów do podpisywania apelu do właścicieli sieci. Do tej pory list do Lidla wysłało prawie 70 tysięcy osób z całej Europy.

"Lidl promuje się jako firma odpowiedzialna, ale nasi lokalni partnerzy donoszą o nieludzkich warunkach panujących na plantacjach, które zaopatrują Lidla w owoce" - twierdzi Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

Czytaj także: Komorowski w sądzie w Toruniu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 21-10-2016 15:42

  Oceniono 5 razy 2 3

  - Phoenix: Ludzie w Polsce przymierają głodem, nie starcza im do 10-go, nie mają na rachunki lub mieszkają w nieludzkich warunkach. Rozumiem, że w Ekwadorze dzieje się źle, ale trzeba najpierw spojrzeć na swoje podwórko czy komuś nie trzeba pomóc niż robić wielkie akcje na pokaz ws. dzieci z Ekwadoru.

  Odpowiedz

 2. 21-10-2016 10:27

  Oceniono 1 raz 0 1

  - 3-Metfentanyl: Proszę panią już w tej tej chwil zamawiam jedną ampułką kwasu masłowego i rozleje ją w na posadzkę. Zapach żywego gówna będzie wyczuwalny przez miesiąc.

  Odpowiedz

 3. 21-10-2016 09:40

  Oceniono 3 razy 3 0

  - ciekawska: czy tak jest tylko w Lidlu???

  Odpowiedz

 4. 21-10-2016 07:23

  Oceniono 23 razy 10 13

  - ccc: Szczerze pisząc ? Mam to w doopie ! Czy ktoś w Ekwadorze tak przejmuje się mną, że do lekarza specjalisty jest 4 letnia kolejka ?

  Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

  1. 20-10-2016 23:37

   Oceniono 23 razy 11 12

   - ziutek: A ja kupuję tylko polskie banany, wyhodowane w Polsce!

   Odpowiedz

  2. 20-10-2016 22:35

   Oceniono 21 razy 16 5

   - Polska: "ryneczek lidla" hahahaha czyli wyzysk i niewolnictwo a z ryneczkiem to nie ma nic wspólnego a barany się nabierają...czemu Polska nie stworzy sklepu, sieci swojej jak SAM itd..

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

   1. 20-10-2016 21:36

    Oceniono 37 razy 35 2

    - shadow: fajna akcja i popieram coś takiego. problem tylko w tym czy jak zapłacę więcej za banany czy cokolwiek innego ci ludzie na plantacji dostana większą pensję. Znając życie kasę zainkasuja pośrednicy i cwani handlowcy, a ten biedny pracownik dalej dostanie grosze.

    Odpowiedz