Sobota, 23 lutego 2019

Toruń

Tagi: Tofifest koncert Tribute to David Bowie Toruń piosenki

red 23 października 2016, aktualizowano: 24 października 2016

Tofifest. Koncert piosenek Davida Bowie [WIDEO + ZDJĘCIA]

Fot.: Sławomir Kowalski

Na zakończenie festiwalu Tofifest w sali na Jordankach Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki wykonali piosenki Davida Bowie. Utwory zmarłego w tym roku artysty słychać w wielu filmach.

Jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki rozrywkowej zmarł 10 stycznia. Koncert, który odbył się podczas gali zakończenia 14. edycji Tofifest był pierwszym w Polsce hołdem polskich artystów dla prekursora wielu gatunków muzyki: glam rocka, art rocka, dance popu, punku i muzyki elektronicznej.


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (20) »Nieprzypadkowo „Tribute to David Bowie” odbył się podczas festiwalu filmowego. Wielki muzyk, był również znakomitym aktorem. W 1976 roku zagrał w dramacie S-F "Człowiek, który spadł na ziemię" Nicolasa Roega. Za rolę otrzymał nagrodę amerykańskiej Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films. Wystąpił u boku Marleny Dietrich w "Zwyczajnym żigolo” (1979) oraz u Davida Lyncha w „Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną” (1992). Dużą popularność przyniosła mu rola w „Labiryncie”, gdzie zagrał króla Goblinów Jaretha.Muzyk wcielał się też postaci historyczne. W „Prestiżu” Christophera Nolana odtwarzał rolę wielkiego wynalazcy, Nicoli Tesla, w „Basquiat - taniec ze śmiercią” Juliana Schnabla zagrał Andy Warhola, a w "Ostatnim kuszeniu Chrystusa" Martina Scorsese (1988)wcielił się w Poncjusza Piłata. Co ciekawe odrzucił propozycję zagrania w serii o Jamesie Bondzie, jako czarny charakter, Max Zorin w „A View to a Kill”.

Czytaj też "Toni Erdmann" najlepszym filmem Tofifest 2016

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.