Niedziela, 17 lutego 2019

997/112

Czy policja bywa zbyt pochopna?

Poseł Szramka złożył w Sejmie projekt nowelizacji przepisów kodeksu drogowego oraz innych powiązanych ustaw.

Fot.: Sławomir Kowalski

Paweł Kędzia

Pytamy PAWŁA SZRAMKĘ, posła Kukiz’15, który złożył w Sejmie projekt nowelizacji przepisów kodeksu drogowego oraz innych powiązanych ustaw.

Skąd zainteresowanie przepisami drogowymi?
Zgłosiły się do mnie osoby z konkretnymi przykładami, kiedy wskutek kontrowersyjnych decyzji straciły prawo jazdy. Policjanci nie powinni, według własnego uznania, zatrzymywać prawa jazdy. To jest kompetencja sądów. A pochopne decyzje powodują, że ludzie na przykład tracą pracę. To jest zbyt wysoka cena za wykroczenie drogowe. Rozmawiałem także z Emilem
Paweł Szramka

fot. materiały wyborcze

Paweł Szramka

Rauem, znanym jako „Łowca radarów”. Skontaktował mnie z prezesem stowarzyszenia „Prawo na Drodze”, który był zaskoczony, że po tylu latach ktokolwiek zainteresował się jego postulatami. Przez kilka miesięcy powstawał projekt zmian w przepisach, który złożyłem w Sejmie. Odbywaliśmy konsultacje, również z policją, bo pewne zmiany są także w ich interesie.

Czego dotyczy?Wielu zagadnień. Począwszy od tego, że policjanci powinni wzorem amerykańskiej czy angielskiej policji zostać wyposażeni w kamery osobiste, rejestrujące przebieg kontroli. To nie jest żadna innowacyjność, ale konieczność. Obecnie w sądzie wystarczy zeznanie policjanta.


Jaka jest szansa, że przepisy wejdą w życie?To jest projekt obywatelski, napisany przez ludzi. Dzięki pomocy posłów Kukiz’15 można było go złożyć bez konieczności zbierania podpisów. Staramy się, żeby projekt jak najszybciej trafił do laski marszałkowskiej, ale PiS zamraża wiele inicjatyw. Są projekty, które nie zostały rozpatrzone od początku kadencji. Mam nadzieję, że PiS spojrzy na ten projekt jako obywatelski, a nie opozycji.


Czytaj także
: Tragiczny wypadek na ul. Polnej

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 28-10-2016 18:32

    Oceniono 5 razy 1 4

    - ccc: Widzę, że już posłów Pawła Kukiza delikatnie mówiąc popieprzyło ! Dosyć, że na drogach mamy kierowców w większości niedouczonych durni to jeszcze należy ich "nagradzać" Nagrodą samą w sobie jest możliwość prowadzenia samochodu, a drogowym przestępcom mówimy stanowcze NIE ! Cały tekst: http://torun.wyborcza.pl/torun/1,48723,2 0905581,kukiz-15-nagradzajmy-i-motywujmy -kierowcow.html#ixzz4OOlO0pGP

    Odpowiedz