Niedziela, 17 lutego 2019

Nie dla Sylwestra TVP2 w Toruniu! Jest protest!

Jeśli Toruń zdecyduję się na Sylwestra z Dwójką, to miasto wybierze inną lokalizację niż Rynek Staromiejski.

Fot.: Jacek Smarz

szs, tob

Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz radni koalicji planują przeznaczyć 1,6 mln zł na organizacje Sylwestra z TVP2. Czas Mieszkańców jest temu przeciwny i w internecie nawołuje do protestu.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji toruńscy radni przyjęli proponowane przez władze miasta zmiany budżetowe. Zgodzili się, aby przeznaczyć 1,6 mln zł na organizację „Sylwestra z Dwójką”. Transmitowana przez Telewizję Polską zabawa będzie trwała najprawdopodobniej od godz. 19 do godz. 2. Jej szczegóły nie są jeszcze znane, negocjacje miasta i telewizyjnej „Dwójki” cały czas trwają.


Czy Sylwester TVP2 powinien odbyć się w Toruniu? (sonda zakończona 12-10-2017 17:59)
TAK
39.4%
NIE
60.6%


Na razie nie wiadomo, kto wystąpi, ale wiadomo, że scena, na której odbędzie się koncert, nie zmieści się na Rynku Staromiejskim. Urząd Miasta rozważa zatem trzy inne lokalizacje. Według tych pomysłów Nowy Rok przywitamy wspólnie z telewidzami albo na bulwarze, albo placu za salą na Jordankach, albo na Motoarenie.

O lokalizacji radni podczas sesji jednak nie dyskutowali. Skupili się przede wszystkim na tym, czy taka impreza przyniesie Toruniowi korzyści, czy nie. Wątpliwości pod tym względem zgłaszali głównie radni opozycji z Czasu Mieszkańców, którzy ostatecznie wstrzymali się od głosu. Krótko później na portalu społecznościowym Facebooku stworzyli wydarzenie "NIE dla Sylwestra z TVP2 za 1,6 mln złotych!"

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (31) »- Będzie to najdroższa impreza miejska od lat. Jeśli uważacie podobnie, dołączcie do wydarzenia! - piszą. Proponują również na co lepiej przeznaczyć tak ogromną sumę. Wśród propozycji jest m.in. spłata ok. 0,16 proc. zadłużenia Torunia, utrzymanie kilku Domów Kultury, mieszkania dla rodzin po pożarach, powodzi itp.; wsparcie prezydenckiego projektu "jak zatrzymać młodych, wykształconych w Toruniu", nowe ścieżki rowerowe, utworzenie domu samotnego rodzica.

Nie dla Sylwestra z TVP2Maciej Cichowicz, radny miejski z Czasu Mieszkańców, już wcześniej był dość zdystansowany do pomysłu organizacji imprezy TVP2 w Toruniu.

- Uważam, że każde tego typu wydarzenie powinno być elementem szerszej strategii marketingowej naszego miasta. Nie zgadzam się z panującą zasadą, że „nieważne, co, jak i gdzie, byle mówili”. Nie znam żadnej koncepcji budowy wizerunku miasta Torunia, a argumenty, że jesteśmy miastem turystycznym już dawno do mnie nie przemawiają - mówił w rozmowe z "Nowościami". - Nie jestem przekonany, czy jest sens wydawać pieniądze na to, by pokazać w telewizji, że Toruń się bawi.

Koniecznie przeczytaj: TOP 10. Wybór najlepszych materiałów "Nowości" w październiku

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 01-11-2016 09:00

  Oceniono 4 razy 2 2

  - Kpiarz : Panie Cichowicz ...może zamilczysz ,jeśli masz opowiadać takie bzdury

  Odpowiedz

 2. 31-10-2016 23:28

  Oceniono 2 razy 0 2

  - grzesiek: wszystkim mniej zorientowanym komentatorom przypominam, że w materiale nie występuje Wielgus ani Nowoczesna. Nie mają oni też reprezentacji w Radzie Miasta i nie zabierali głosu w sprawie Sylwestra.

  Odpowiedz

 3. 31-10-2016 17:19

  Oceniono 9 razy 7 2

  - mega_faflun: W torunskiej atmosferze powiewa takim kuriozum , ze wszystko co sie pojawi jest w zalazku krytykowane , slowami po co czy lepiej wydac pieniadze na cos innego , ale jesli ta inna propozycja sie pojawi tez bedzie krytykowana w podobny sposob. Podejrzewam , ze winowajca sia dla naszej szerokosci geograficznej wiatry zachodnie , lub polnocno zachodnie ,ktore przynosza ze soba ta zazdrosna fale krytyki .

  Odpowiedz

 4. 31-10-2016 17:07

  Oceniono 13 razy 8 5

  - idek1702: Jestem za i to bardzo, promocja miasta przynajmniej na Europę, nie zahaczając o resztę globu. Nasi rodacy rozsiani po kontynentach i miejscowi przywitają Nowy Rok z miastem Toruń. Już jestem szczęśliwy że trafia nam się taka okazja i to należy wykorzystać, to wręcz doskonała promocja. Pieniądze to tylko beznadziejny pretekst, tych jest zawsze mało , tak jest od początków ludzkości i tak będzie do skończenia świata. Całe miasta giną w pożodze wojny i co im z tych pieniędzy o ile jeszcze mają. Bawić się i weselić, nie patrzeć na gderających, oni to będą robić też do skończenia świata. Kto przeciwny miastu, to raczej miejsce zamieszkania na lepsze powinien zmienić, skoro tu tak źle.

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 31-10-2016 14:00

   Oceniono 44 razy 36 8

   - Marta: Jak sie coś nie podoba to zawsze możecie jechać do PRL-owskiej Bydgoszczy.

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

   1. 31-10-2016 13:39

    Oceniono 10 razy 10 0

    - ja: Podaję hasło - okoń.

    Odpowiedz

   2. 31-10-2016 11:50

    Oceniono 23 razy 20 3

    - cyrk: brakuje karetek pogotowia w mieście i nie ma kasy na opiekę stomatologiczną dla mieszkańców a tu jak splunąć 1,6 miliona złotych na zabawę aby ci z Warszawy mieli zatrudnienie, CYRK !

    Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

    1. 31-10-2016 11:47

     Oceniono 18 razy 14 4

     - waw: lekką rączką 1,6 miliona coś warszawka robi sobie z Torunia zaplecze

     Odpowiedz

    2. 31-10-2016 11:07

     Oceniono 15 razy 12 3

     - ciekawska: pytanie podstawowe-co miasto za TAKĄ kasę zyska??? nie, stanowcze nie!!!! niech lepiej zrobią remont Turystycznej

     Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

     1. 31-10-2016 09:44

      Oceniono 21 razy 10 11

      - tata: Czas Mieszkańców powinien jak najszybciej zmienić nazwę, gdyż Wielgus będzie ciągnęła się za tym klubem radnych jak smród za wojskiem (w carskiej Rosji i PRL-u!). Ta baba "błyskając" w telewizjach robi Toruniowi i Czasowi Mieszkańców złą prasę. Jej nazwisko w połączeniu z Czasem Mieszkańców to pocałunek śmierci ! A pan Cichowicz jeżeli działa szczerze i prostolinijnie to niech oczyści swoje szeregi i zdystansuje się od pani Wielgus. P propos Sylwestra i wydatków z kasy miejskiej ! Wydatek z kasy publicznej 1, 6 mln zł bez przetargu? Prokuratura z urzędu winna zająć się tą sprawą ! Prezydent Zaleski nawet podpierający się usłużną jego celon Radą Miasta nie jest udzielnym księciem ! Jest wydającym pieniądze publiczne a tym nie można tak sobie szastać ! Silna rola prezydenta, burmistrza, wójta miała zapewnić dobrych gospodarzy samorządowych a co jest ? Kacyk na kacyku i dwór !!! Liczny i mocno klakujący swojemu panu dwór ! Dokąd idziesz Polsko ?

      Odpowiedz

     2. 31-10-2016 09:14

      Oceniono 30 razy 16 14

      - okljlk: czy to się opłaca? głupota. przyznaję rację że takie pieniądze należy wydać na inne sprawy ktorych brak w toruniu lub są niedofinansowane. dziś mamy taką promocję że na bulwarze trudno przejść bo takie dziury taka nawierzchnia. latem - niesamowita reklama dla turystów. :) gratulacje. urzędnicy - jeśli nie chcecie remontować bulwaru od nowa to zróbcie w końcu nawierzchnię z masy bitumicznej dla pieszych i rowerzystów na całej długości bulwaru od azs do mostu drogowego. rozumiem że misiowi i jego brygadzie nie chce się już nawet wyjeżdżać do góry więc sobie kupuje jej przyjazd do siebie ... :/ jak za takie pieniadze zrobić promocję dla miasta? wystarczy wykorzystać najpopularniejsze źródło na świecie - you-be - konkurs na film promocyjny - dla 100 najlepszych filmów o określonych kryteriach (wybór kilku kategorii) nagrody finansowe - 30 tysięcy za prawo własności dla miasta za każdy materiał filmowy (np. po 5 min). miasto mając te filmy za grosze - dorzuca kilka groszy kolejnych i tworzy materiały gotowe do publikacji na yo-be w kilku wersjach językowych z lektorami tłumaczeniami. ludzie na całym swiecie widzą jakie jest nasze miasto więc chcą je zobaczyć. a tak zobaczy tylko wąskie grono polaków którzy już najczęściej tu byli. :/ warto inwestować w fotoamatorów - tworzyć w różnych językach strony z galeriami zdjęć torunia - amatorskich - i kupować te najfajniejsze - tworzyć z nich billboardy i prezentować w miastach europejskich. ludzie - najlepsza promocja miasta to zakładanie punktów handlowo informacyjnych w dużych miastach na świecie. sprzedaż w belgiii na straganie na starym rynku czy obok głównej promenady dużego miasta - toruńskich pierników - albumów o toruniu - wisiorków uniwersalnych z logo - napisem o toruniu - legend - fajnych tshertów - ksiażek w języku danego kraju - itp itd. foldery informacyjne - i płacenie osobie ktora by taką promocję gwarantowała.

      Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

      1. 31-10-2016 09:12

       Oceniono 22 razy 12 10

       - poszkodowany : ja i wiele innych ludzi dostaja od kilku lat i sa tez inne osoby dostaje z miasta zasilek w kwocie 153 zl i ta kwota nie zmienia sie a jak bylem i pytalem to rada miasta uchwalila taka kwote i nie ma byc zamiatu podwyszony a tu rada miasta uchwalila ze na sylwestra wyda milion szejset zloty na jedna noc to jest wywlenie kasy w bloto wies mowie nie zaden sylwester ,zus plasi 205zl zasilku i kwota sie zmienia i sa bilety mzk za darmo

       Odpowiedz

      2. 31-10-2016 08:50

       Oceniono 67 razy 32 35

       - Huragan: Ja jestem na TAK. Szkoda tylko, że ta ankieta powyżej nie jest wiarygodna, gdy zaglądają tu nasi "przyjaciele" z Bydgoszczu ; )

       Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz

       1. 31-10-2016 07:50

        Oceniono 47 razy 23 24

        - ja cezar: Czy to ciągłe mieszanie ma być kolejną odskocznią dla "kariery" kogoś takiego, jak ...- Wielgus, która jak się odezwie to kompromitacja? Tak napracowała się jako radna w Toruniu, że aż musiała do sejmu. Ludzie widzą, że chodzi wam tylko o stołki i kasę

        Odpowiedz

       2. 31-10-2016 07:24

        Oceniono 26 razy 10 16

        - Al: Na sesji cichowicz chcial 3 mln na koncert w maju..ale i tym uczciwe media nie pisza...

        Odpowiedz

       3. 31-10-2016 07:14

        Oceniono 52 razy 27 25

        - J23: Nowoczesna to jednak powinna zmienić nazwę na Zasciankowa lub Prlowska... Wszystko im się nie podoba! Co za blazenda.

        Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

        1. 31-10-2016 07:10

         Oceniono 63 razy 40 23

         - tortor: Ludzie sr...ą po krzakach na cmentarzach, przy rynku itd. ,bo nie ma toalety,nie ma sprzątanie psich kup zalegających dosłownie wszędzie,nie ma dla emerytów na ulgi na imprezy kulturalne ,dla dzieci na obniżenie cen biletów ale trzeba wywalić tyle kasy ,żeby tow. gospodarz (on taki "uroczy"?) i jego świta mogła pokazać się w TV2 a następnie balować do rana gdzieś w zaciszu?

         Odpowiedz

        2. 31-10-2016 06:42

         Oceniono 47 razy 20 27

         - Toruniak: Jednym się to podoba, a innym nie. Jeśli miasto nie wyda na sylwester to kasa być może pójdzie na nagrody dla urzędników i inne małe imprezy. Wielu mieszkańców chętnie pójdzie na sylwester z tvp2 w Toruniu i na pewno będzie to bardzo duża promocja dla Torunia.

         Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

         1. 31-10-2016 06:36

          Oceniono 47 razy 34 13

          - cyga: za 1.6 mln kup towarzyszu nowe autobusy i zainwestuj w dzialajace oswietlenie drog i krzyzowan bo same wypadki sa z pieszymi

          Odpowiedz

         2. 31-10-2016 05:19

          Oceniono 41 razy 18 23

          - Gość : Podatki płaci każdy. Za nie właśnie mieszkańcy chcą mieć możliwość iść na sylwester z 2 w Toruniu. Pani nawolujaca do wszelkich protestów i buntow za taką pracę zarabia z moich właśnie podatków wiec protestuje-nie chcę, aby ta pani otrzymywała pieniędzy z mojej kieszeni.

          Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

          1. 31-10-2016 04:53

           Oceniono 27 razy 12 15

           - ?: A co ma Nowoczesna do Sylwestra? To tak jakbym stwierdził że go nie chce bo robi go TVPis

           Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

           1. 31-10-2016 01:00

            Oceniono 30 razy 13 17

            - rychu: a podobno wielgus nie mieszka w Toruniu? co cię to obchodzi PONOWOCZESNA,BŁAZEŃSKA ŻENADO?

            Odpowiedz

           2. 31-10-2016 00:29

            Oceniono 42 razy 25 17

            - Jo Anna a jo Wiesław: Precz z dyktaturą kobiet!!!

            Odpowiedz

           3. 30-10-2016 23:14

            Oceniono 56 razy 33 23

            - racjonalny: Jest to jakaś głupota. Nowoczesna i Wielgus są w opozycji ale dlaczego szkodzą miastu? To tak jak to dziecko, które samo się uderzyło aby zaszkodzić mamie bo się na nią gniewa. Ale dlaczego nam szkodzicie? Przecież TVP da dodatkowe pieniądze i będzie fajna impreza a nie grajdołek jak w Bydgoszczy. Oni jak będą mieli propozycję to wezną od razu i będzie bez kłótni. Bo nasi politycy po wiochach wokół Torunia mieszkają i dlatego myślą jak "wiocha"

            Odpowiedz

           4. 30-10-2016 23:06

            Oceniono 50 razy 25 25

            - Kpiarz : No proszę jeszcze dobrze się nie nacieszyliśmy decyzją o organizacji Sylwestra z Dwójką ,a już jakaś grupa BŁAZNÓW protestuje,czy zawsze muszą się pojawiać pajace i idioci ,którzy wszystko negują ....ręce opadają

            Odpowiedz

           5. 30-10-2016 22:31

            Oceniono 68 razy 45 23

            - Andrzej: Czas najwyzszy pokazac Toruń z dobrej strony bo to co robi Nowoczesna i Wielgus to jest antypromocja. Wpadka za wpadką posłanki z Torunia to wielka kompromitacja i wstyd dla tak pieknego miast i czas najwyższy pokazac jakim miastem pieknym jest NASZ TORUŃ !!!

            Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

            1. 30-10-2016 22:29

             Oceniono 36 razy 26 10

             - Marek: Zmniejszyć deficyt a nie wywalać miliony na zabawę a potem doić mieszkańców podatkami.

             Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

             1. 30-10-2016 22:21

              Oceniono 28 razy 20 8

              - RoT: Skoro sceny nie ma być w najbardziej rozpoznawalnym punkcie Torunia, czyli na Starówce to proponuję postawić ją na placu cyrkowym. Lokalizacja będzie zgodna z wydarzeniem...

              Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz

              1. 30-10-2016 22:15

               Oceniono 78 razy 24 54

               - Toruniak: Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nie dla TVP !!!!!!!!!!!!!!!!

              2. 30-10-2016 22:05

               Oceniono 87 razy 73 14

               - Lolo: Nowoczesna podpuszcza, Joaska Wielgus działa i jej śmieszny Pijar buahahahahaah.

               Odpowiedz

              3. 30-10-2016 21:51

               Oceniono 69 razy 27 42

               - Stefan: Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. I mają rację łysy zachowuje się jak rzymski cezar daje prostej tłuszczy igrzyska by utrzymać władzę zadłużajac miasto na łeb na szyję

               1. 30-10-2016 21:47

                Oceniono 51 razy 29 22

                - ewa: jest tyle potrzeb w mieście,a prezydent chce sylwester z TVP2 za tak olbrzymią kwotę,Zaleski to twoje ostatnie podrygi.jestem przeciw!!!

                Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

                1. 30-10-2016 21:33

                 Oceniono 84 razy 57 27

                 - Zbyszek: Kur...cos komus zawsze sie nie podoba!!Innym miastom by pasowal sylwester...Ludzie to Tvp2....Torun tez stac na to by sie pokazac.Dziekujemy miastu ze chca cos takiego dla NAS zorganizowac.

                 Odpowiedz

                2. 30-10-2016 21:29

                 Oceniono 75 razy 32 43

                 - we..: Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nie mają na co wydawać publicznych pieniędzy? Ja się nie zgadzam na takie szastanie moimi pieniędzmi z podatków.

                 1. 30-10-2016 21:22

                  Oceniono 95 razy 35 60

                  - Stop tandecie: Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Za szmirę z playbacku ma miasto płacić ? To TVP powinna miastu zapłacić.