Sobota, 23 lutego 2019

Marzenna Drab na czele PiS w okręgu toruńsko-włocławskim

Od roku, po zwycięskich dla PiS-u wyborach parlamentarnych, Marzenna Drab jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Fot.: ©sxc.hu / Polska Press

lau, pak, mn

Marzenna Drab zastąpiła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który był regionalnym liderem PiS od początku października 2015 roku. Operacja ze zmianą pełnomocnika jest o tyle ciekawa, że w połowie listopada mają się odbyć partyjne wybory szefów okręgów. W tym również toruńsko-włocławskiego.

Pojawiły się opinie, że intencją władz PiS-u jest to, by osoby, którym teraz powierzono kierowanie okręgami, szefowały im również po wyborach.


- Wygląda na to, że jestem człowiekiem na trudne czasy - komentuje poseł Jan Krzysztof Ardanowski. - Przejąłem kierowanie strukturami tuż przed wyborami, w okresie dużego konfliktu. Przypomnę zachowanie posła Łukasza Zbonikowskiego i byłego posła Zbigniewa Girzyńskiego. Miałem czuwać nad zakończeniem kampanii wyborczej, uzyskaliśmy dobry wynik, a później budowaliśmy partyjne struktury. Przybyło u nas ok. 200 nowych członków. To wszystko w miarę dobrze wyszło. Teraz jest inny czas, niech ktoś inny kieruje partią.

Warto obejrzeć:

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (9) »Poseł Ardanowski zapewnia, że wykonał zadania, do których został powołany 13 miesięcy temu, a teraz są nowe rozdania w partii. Nie uważa, by czymś „podpadł” prezesowi Kaczyńskiemu.

- Proszę zauważyć, że również osoby bardziej znane zostały poprzesuwane w okręgach przez prezesa Kaczyńskiego - dodaje poseł Ardanowski. - To naturalne. Trzeba stawiać na ludzi nowych, którzy muszą wykazać się, by zasłużyć na uznanie i szacunek. Już przymierzamy się do organizacji wyborów samorządowych, za które będą odpowiadali młodzi posłowie, którzy muszą się czymś wykazać.

Trudne relacje w GrudziądzuTyle że Marzenna Drab posłem nie jest. W 2006 roku była najpierw wicewojewodą, a potem przez ponad trzy miesiące pełniła obowiązki wojewody kujawsko-pomorskiego. W 2007 roku została posłem. Start do Sejmu nie udał się jej 2011 i 2015 roku. Bez efektu kandydowała też w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego i sejmiku województwa. Od roku, po zwycięskich dla PiS-u wyborach parlamentarnych, jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Jej relacje z poprzednikiem nie układały się najlepiej. Zwłaszcza w Grudziądzu, z którego regionalna liderka PiS - pochodzi.

- W Grudziądzu działaczy PiS-u jest niewielu, a do tego są podzieleni na tych trzymających z posłem Ardanowskim i tych bliskich Marzennie Drab. Do jej nominacji być może przyczyniło się to, że w czasach, gdy była posłem siedziała w Sejmie obok Beaty Szydło. Panie wtedy się zaprzyjaźniły - mówi jeden z obserwatorów grudziądzkiego życia politycznego.

Zmiany w kilku okręgachPrezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zmianie partyjnych pełnomocników w okręgach: toruńsko-włocławskim, łódzkim, nowosądeckim, tarnowskim i opolskim. Okręg wrocławski podzielił zaś na trzy mniejsze okręgi: wrocławski, legnicki i wałbrzyski.

Z Marzenną Drab nie udało się nam skontaktować. Do tematu wrócimy.

Czytaj także: Zatrzymano ojca 4-miesięcznej Oliwii, która trafiła do szpitala

Obejrzyj także:

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (10) »


Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 02-11-2016 12:13

  Brak ocen 0 0

  - olek: Toruńskie struktury PIS-u to żałosna scheda po panach "G", którzy tylko swoich interesików doglądali. Teraz kręcą inne, warszawskie lody, a w naszym mieście bałagan i brzydki zapach po nich pozostał! Wielkich nadziei związanych z Panią Marzenną sobie nie robię, ale liczę, że chociaż przewietrzy to całe toruńskie stęchłe PIS-owskie towarzystwo!

  Odpowiedz

 2. 01-11-2016 18:10

  Oceniono 1 raz 1 0

  - Obserwator: Kaczyński utracił kontakt z rzeczywistością. Ardanowski miał wady, ale w porównaniu ze Zbonikowskim, Girzyńskim, a szczególnie w porównaniu z Panią Drab był najodpowiedniejszym człowiekiem. Ale cóż. Prezes się starzeje.

  Odpowiedz

 3. 01-11-2016 17:18

  Brak ocen 0 0

  - Anna: Życzę pani Drab aby działała tak skutecznie jak posłanka Ryśka , pani Wielgus z Torunia.

  Odpowiedz

 4. 01-11-2016 08:44

  Brak ocen 0 0

  - nowy: Pani Pełnomocnik Drab. Czekamy na działania w terenie a w szczególności w Toruniu.

  Odpowiedz

 5. 01-11-2016 05:01

  Oceniono 1 raz 0 1

  - Wierny: A dlaczego nie pani sobecka przecież tyle dobrego czyni

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 31-10-2016 19:11

   Brak ocen 0 0

   - ewangelista : wg sw.Lukasza /jutro ma imieniny/

   Odpowiedz

  2. 31-10-2016 19:06

   Brak ocen 0 0

   - dr geografii znawca ewangelii : nie slyszalem aby Torun przyłaczyli do Warszawy ! to jak ta Drab chce pracowac nie mozesz miec dwoch panow bo....

   Odpowiedz

  3. 31-10-2016 18:21

   Oceniono 5 razy 4 1

   - cdn: wielkie wyczucie Prezesa Kaczyńskiego z wymianą pełnomocników okręgowych ! To trzeba mieć talent ! Tak to doły potrafią robić pracę partyjną lub w oparciu o struktury partyjne budować własne imperia !

   Odpowiedz

  4. 31-10-2016 18:17

   Oceniono 9 razy 8 1

   - lis: poseł Ardanowski sobie kpi ! Wykonał zadanie !? jak mówi : przyjęliśmy 200 nowych członków w okręgu..! Czy to się chwalić ?! Gdyby tylko w Grudziądzu przyjęto 200 ! To byłby sukces! Pan Ardanowski prowadził lokalna politykę pod siebie i dla siebie + oczywiście kolesie ! Prezes jest daleko ale oczy i uszy ma w terenie i wie co pan poseł robił dla sprawy a co dla siebie ! Chciałbym aby ruszyła organizacyjna praca u podstaw w szczególności w największych ośrodkach okręgu ! Pani Drab ma szansę ale jak ją wykorzysta ? Na ile poseł Sobecka będzie "brykać" a na ile wpisze się w nurt budowy podstaw Partii w terenie.

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz