Niedziela, 17 lutego 2019

Toruń

Nagie modelki w reklamie trumien. Seks dźwignią reklamy? [18+]

Kalendarz Lindner 2017 wkrótce pojawi się w sprzedaży

Fot.: Jacek Szymański

SZKI - AIP

Kalendarz Lindner 2017 zawiera zdjęcia nagich kobiet pozujących na tle trumien. Produkt dopiero pojawi się w sprzedaży, ale już wywołuje kontrowersje. Wielu osobom nie podoba się tego typu próba komercjalizowania przestrzeni związanej ze śmiercią.

Kalendarz firmy Lindner z Wągrowca ukazuje się od 2010 roku. Wtedy to po raz pierwszy modelki, stylizowane na nimfy i wojowniczki, w bieliźnie i dwuznacznych pozach pojawiły się obok trumien - informuje AIP.


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (9) »Tematyka sesji fotograficznej zmienia się co roku. Nagie modelki pozowały już w klimatach prohibicji i surrealizmu, w 2012 roku nie zabrakło nawiązań do Euro 2012, a w poprzedniej edycji królował styl retro. Tym razem organizatorzy przygotowali poszli jednak znacznie dalej. Jak tę - oględnie mówiąc - wyjątkowo kontrowersyjną formę tłumaczy firma z Wągrowca?

- W tym roku robimy wielką rewolucję, ponieważ... rozbieramy panią Śmierć! Zdejmujemy z niej płaszcz i zabieramy kosę. Koniec z wizerunkiem, który pokutuje w naszych wyobrażeniach od tysiąca lat. Pani Śmierć to już nie kostucha - to część życia, naturalna kolei rzeczy - tłumaczą autorzy niezwykłej sesji. - Na trzynastu zdjęciach zabieramy jej najważniejsze atrybuty i odczarowujemy: wieczny sen i wieczną ciszę, dance macabre, kose, klepsydrę itd. Oto wizerunek pani Śmierci pasujący do XXI wieku! - zaznaczają.

Dyrektorem artystycznym sesji jest Robert Trojanowski, natomiast autorem zdjęć Jacek Szymański.


Czytaj też: 687 pupili spoczywa na cmentarzu dla zwierząt w Toruniu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 02-11-2016 07:35

  Oceniono 5 razy 3 2

  - Amor: Patrząc na tą niewiastę, to najpierw kupiłbym dobre ogumienie, a potem zająłbym się nią konkretnie...

  Odpowiedz

 2. 02-11-2016 05:46

  Oceniono 4 razy 4 0

  - Ja: Dobra, a co to ma wspólnego z województwem kujawsko-pomorskim? Jakbym chciał takie szmatławe newsy to bym odwiedził pudelka albo inny fakt.

  Odpowiedz

 3. 01-11-2016 19:44

  Oceniono 3 razy 3 0

  - akuratny : pomysl moze i glupi chociaz dziewczyny Ladne ale komentarz jeszcze głupszy ! kto kupi trumnę na zapas bo w 2018 r VAT bedzie w Polsce 40 %

  Odpowiedz