Sobota, 23 lutego 2019

997/112

Tagi: Włocławek brzeska pożar trzy ofiary Na gorąco 997/112 Region

ao 3 listopada 2016, aktualizowano: 3 listopada 2016

Tragiczny pożar we Włocławku. Przy Brzeskiej zginęły trzy osoby

Pożar wybuchł dziś w nocy przy Brzeskiej we Włocławku

Fot.: Paweł Czarniak / AIP

Pożar wybuchł dziś około 2 w nocy w kamienicy przy ulicy Brzeskiej we Włocławku. Zginęły trzy przebywające w tym budynku osoby.

Kiedy służby ratunkowe dojechały na miejsce, z zajętego ogniem domu ewakuowanych zostało 12 osób. Podczas akcji w jednym z pomieszczeń znaleziono nieprzytomną osobę.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (10) »


- Po wyniesieniu z mieszkania zajęła się nią załoga pogotowia. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych nie udało się przywrócić jej czynności życiowych. W toku dalszych działań, w drugim pomieszczeniu, ujawniono dwa zwęglone już ciała - informuje policja.


Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, prowadzone są czynności, które mają ustalić dokładne okoliczności wybuchu pożaru oraz zidentyfikowanie osób, które zginęły. Biegły z dziedziny pożarnictwa wstępnie ustalił, że mogło dojść do zaprószenia ognia.

To kolejny groźny pożar we Włocławku w ostatnich dniach. w poniedziałek o godz. 2:30 w nocy. Włocławscy strażacy otrzymali informacje o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy ul. Chopina we Włocławku. Po przybyciu dwóch zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar drzwi jednej z piwnic. Cała akcja strażaków trwała około 2 godziny. Nikomu nic się nie stało. Ogień nie pojawił się tam przypadkowo. To nie pierwszy pożar w tym bloku. Miesiąc wcześniej do pożaru doszło w sąsiedniej klatce schodowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (10) »


Tuż przed drzwiami wejściowymi ktoś podpalił stojące wózki dziecięce. Na całej klatce powstało ogromne zadymienie. Mieszkańcy nie mogli wydostać się z domów. Lokatorzy mieszkający na parterze wyskakiwali przez balkon. Pożar zniszczył całą klatkę.

- Ktoś się uwziął na ten blok. Wcześniej nic takiego się tu nie działo. To kolejny pożar w ciągu miesiąca. Boimy się o własne życie - mówi kobieta mieszkająca w bloku.

Część mieszkańców łączy sprawę z podpaleniami śmietników stojących w okolicach bloku. Straż interweniowała tam bardzo często. Policja prowadzi czynności wyjaśniające poniedziałkowy pożar.


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.